Mokyti kino į šalies regionų mokyklas išvyksta „Kino busas“

2011-11-18, 12:31
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Visoms Lietuvos mokykloms skirto projekto „Mokausi iš kino“ programa pasieks ir tolimiausius šalies kampelius – kitų metų pradžioje į ilgą kelionę po šalies mokyklas regionuose iškeliaus „Kino busas“, kuris čia surengs beveik 300 filmų peržiūrų ir pusšimtį kūrybinių kino dirbtuvių.

„Kino buso“ komanda į mokylas atveš beveik 30 filmų, skatinančių kalbėtis vaikams ir jaunimui aktualiais klausimais. Juos analizuoti moksleiviai galės dalyvaudami profesionalių moderatorių vedamose diskusijose, o drąsiausieji bus raginami išbandyti savo gebėjimus kino kūrime. Jie dalyvaus praktinėse kino kūrimo dirbtuvėse, kurios truks tris dienas.

Visos „Kino buso“ veiklos – tiek filmų peržiūros, tiek diskusijos, tiek kūrybinės kino dirbtuvės – vyks nemokamai.

„Šiuo metu baigiame pasiruošiamuosius darbus ir rengiame kino maršrutą po šalies regionų mokyklas. Labai kviečiame mokyklas mums pagelbėti, sudarant šį maršrutą. Tam pakanka registruotis, užpildant anketą „Mokausi iš kino“ svetainėje ir nurodant pageidaujamą laiką „Kino buso“ viešnagei“, – regionuose įsikūrusias mokyklas ragina Asta Valčiukaitė, viena iš „Kino buso“ organizatorių.

Pirmiausiai „Kino buso“ komanda žada užsukti į tuos miestus bei miestelius, kuriuose gyvenantys moksleiviai retai arba visai nesilanko kino teatruose, neturi savo gimtinėse veikiančių kino teatrų bei negali pasižiūrėti filmų per didelį ekraną.

„Jau ne vienerius metus su „Kino buso“ peržiūromis lankomės regionų mokyklose ir žinome, kaip joms trūksta tokių peržiūrų, kaip džiugiai jos sutinka panašaus pobūdžio iniciatyvas. Tad tikimės, kad pačios mokyklos aktyviai dalyvaus „Kino buso“ maršruto sudaryme, įsitrauks į kitas „Mokausi iš kino“ veiklas, ypač kūrybines kino dirbtuves, kurioms suteiks moksleiviams galimybę ne tik stebėti, kaip gimsta kinas, bet ir jį kurti“, – sako „Kino buso“ organizatorė.

Registruotis ir prisidėti prie „Kino buso“ maršruto sudarymo registracijoje gali visos šalies mokyklos, išskyrus Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų mokyklas, kurios „Mokausi iš kino“ filmų kviečiamos pasižiūrėti šių miestų kino teatruose.

„Mokausi iš kino“ filmų peržiūros vyks „Kino busą“ pakvietusiuose mokyklose arba miestų kultūros centruose. Jose galės dalyvauti ir moksleiviai iš aplinkinių mokyklų.

Projektas „Mokausi iš kino“ yra iš dalies finansuojamas lėšomis iš ES struktūrinių fondų.

www.lrt.lt
www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24