Kriminalai http://l24.lt Sat, 13 Aug 2022 06:26:33 +0300 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Naujininkuose sulaikyti jaunuoliai su narkotinėmis medžiagomis http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378205-naujininkuose-sulaikyti-jaunuoliai-su-narkotinemis-medziagomis http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378205-naujininkuose-sulaikyti-jaunuoliai-su-narkotinemis-medziagomis Naujininkuose sulaikyti jaunuoliai su narkotinėmis medžiagomis

Vilniaus miesto pareigūnai Naujininkų mikrorajone rugpjūčio 10 d., apie 14 val., pastebėjo du jaunuolius, kurie automobilyje nusprendė pavartoti narkotinių medžiagų.

Susisukę suktinę su augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga (žole) jau ketino ją rūkyti, tačiau tai nepraslydo pro akylas Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnų akis. Pareigūnai sulaikė jaunuolius ir atliko kratas įtariamųjų gyvenamosiose patalpose.

Vienas iš įtariamųjų, bandydamas suklaidinti pareigūnus, nurodydavo gyvenamasias vietas, kuriose jis negyvena, tačiau tai nesutrukdė pareigūnams nustatyti tikrąją įtariamojo gyvenamąją vietą. Atliktų kratų metu rasta nemažas augalinės kilmės, galimai narkotinės medžiagos kiekis, kaip įtariama, skirtas platinimui, priemonės joms sverti, fasuoti.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis asmenims gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų, nustačius, kad minėtos narkotinės medžiagos yra skirtos tolimesniam platinimui asmenims gali grėsti nuo 2 iki 7 metų laisvės atėmimo.

Policijos inf.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Fri, 12 Aug 2022 11:19:30 +0300
Įkliuvo baltarusiškus rūkalus vežę du latviai http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378127-sulaike-baltarusiskus-rukalus-vezusius-du-latvius http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378127-sulaike-baltarusiskus-rukalus-vezusius-du-latvius Įkliuvo baltarusiškus rūkalus vežę du latviai

Kaune pasieniečiai sulaikė du latvius, kurie pačiame miesto centre stovėjusiame automobilyje „Volvo S40“ slėpė 5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos valdymo darbuotojais ir Latvijos pasieniečių Daugpilio padalinio kriminalistais, patikrino Kauno centre stovėjusį automobilį „Volvo S40“. Prie Latvijoje registruotos transporto priemonės vairo sėdėjo 36-erių metų šios šalies pilietis. Kartu su vairuotoju buvo ir 23 metų jo tautietis.

Patikros metu VSAT pareigūnai automobilio salone ir bagažinėje juoda polietileno plėvele aptrauktas dėžes, kuriose buvo 5 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“, „Minsk Superlims“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai latviams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Jie naktį praleido areštinėje, o kitą dieną po apklausos paleisti. Užsieniečiams skirtos kardomosios priemonės įpareigojimai periodiškai registruotis nurodytoje Lietuvos policijos įstaigoje.

Ikiteisminį tyrimą koordinuoja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Automobilis ir kontrabandinės cigaretės laikinai saugomi Pagėgių rinktinės Šiaulių pasienio užkardoje.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Wed, 10 Aug 2022 15:38:54 +0300
Sulaikyti įtariamieji, sužeistas apsaugos darbuotojas http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378119-sulaikyti-itariamieji-suzeistas-apsaugos-darbuotojas http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378119-sulaikyti-itariamieji-suzeistas-apsaugos-darbuotojas Sulaikyti įtariamieji, sužeistas apsaugos darbuotojas

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnams vėl įkliuvo 22 m. amžiaus „ilgapirštis“, kuris š. m. liepos 13 dieną jau buvo sulaikytas su vogtais daiktais, kuomet iš įmonės teritorijos pavogė sniego valymo aparatą.

Dėl to asmeniui buvo pareikšti įtarimai įvykdžius svetimo turto vagystę. Asmuo darydamas nusikalstamas veikas, tikėjosi būti nepastebėtas ir likti nenubaustas. Šį kartą asmuo buvo sulaikytas už įtariama nusikalstamos veikos įvykdymą, kai Vilniaus tarptautiniame oro uoste š. m. liepos 24 dieną apie 03.30 val. pavogė kuprinę, kurioje buvo 9 000 eurų grynaisiais pinigais, nešiojamas kompiuteris, kompiuterio ekranas, belaidžiai ausinukai bei kiti asmeniniai daiktai. Pareigūnai pas sulaikytą, jau policijai žinomą asmenį surado kuprinę su nešiojamu kompiuteriu, kompiuterio ekranu, bei kitais asmeniniais daiktas. Iki sulaikymo įtariamasis dar spėjo pasimėgauti galimybe leisti svetimus pavogtus pinigus, pirkdamas naujus drabužius. Už šį nusikaltimą asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė pagal LR BK 178 str. 1 d., kuriame numatytas laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šiandien Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnams savo profesionalumo dėka, pavyko atskleisti dar vieną, nemažą rezonansą visuomenėje sukėlusį nusikaltimą, kai š. m. balandžio 16 dieną „Lidl“ parduotuvėje, Žemaitės g., Vilniuje, buvo užpultas apsaugos darbuotojas, kuris atlikdamas savo pareigą ir bandydamas sulaikyti nusikalstama veika įtariamą asmenį, nukrito ant grindinio ir susižalojo galvą. Po įvykio apsaugos darbuotojas buvo paguldytas į ligoninę. Pareigūnams atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, įtariamasis buvo nustatytas bei sulaikytas. Asmeniui pareikšti įtarimai dėl sveikatos sutrikdymo pagal LR BK 140 str. 1 d., už tai jam gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Policijos inf. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Wed, 10 Aug 2022 12:58:49 +0300
Kompresoriuje rasta 10 kilogramų kanapių http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378099-kompresoriuje-rasta-10-kilogram-kanapi http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378099-kompresoriuje-rasta-10-kilogram-kanapi Kompresoriuje rasta 10 kilogramų kanapių

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą medžiagoje dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotine medžiaga, pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3d.

Šių metų liepos mėn. pabaigoje policijos pareigūnai gavo informaciją, kad per kurjerių tarnybą mikroautobusu iš Ispanijos Karalystės į Lietuvos Respubliką yra gabenama siunta, su joje galimai paslėptomis narkotinėmis medžiagomis. Pareigūnams patikrinus siuntą, informacija pasitvirtino ir iš siuntoje buvusio kompresoriaus buvo paimta apie 10 kilogramų narkotinių medžiagų – kanapių. Policijos pareigūnams surengus pasalą, buvo sulaikytas vyras atvykęs pasiimti siuntos.

Sulaikytajam pareikšti įtarimai dėl labai sunkios nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3d. padarymo, teismas įvertinęs įtariamąjį charakterizuojančius duomenis, nusikalstamos veikos sunkumą ir pavojingumą, paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Išimtų narkotinių medžiagų vertė gatvės prekyboje siekia apie 100 000 eurų. Už nurodytą nusikalstamą veiką Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų. Kriminalinės policijos pareigūnai ir toliau aktyviai renka duomenis dėl kitų asmenų galimo prisidėjimo prie nusikalstamos veikos, todėl sulaikomų asmenų ratas gali plėstis.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Policijos inf. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Wed, 10 Aug 2022 08:33:34 +0300
Naujamiestyje išaiškinta narkotinių medžiagų prekyba http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378095-naujamiestyje-isaiskinta-narkotini-medziag-prekyba http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378095-naujamiestyje-isaiskinta-narkotini-medziag-prekyba Naujamiestyje išaiškinta narkotinių medžiagų prekyba

Rugpjūčio 5 d. Naujamiestyje, Lentpjūvės skg., policijos pareigūnai sulaikė 3 vyrus (gim. 1982 m., 1985 m., 1987 m.). Pas asmenis buvo rasti 62 folijos lankstinukai su galimai narkotine medžiaga, 1 maišelis su galimai narkotine medžiaga, svarstyklės, švirkštas su su skysčiu, galimai narkotinėmis medžiagomis.

Pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti) ir 259 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis). Visi minėti asmenys ankščiau teisėsaugai žinomi, ne kartą teisti, vienas iš jų buvo paieškomas.

Policijos inf. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Tue, 09 Aug 2022 17:24:31 +0300
Neries upėje išgelbėti du vyrai http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378068-neries-upeje-isgelbeti-du-vyrai http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378068-neries-upeje-isgelbeti-du-vyrai Neries upėje išgelbėti du vyrai

Vakar vakare Vilniuje, Neries upėje buvo išgelbėti du skendusieji. Operacijos vadovo veiksmai, narų gelbėtojų operatyvumas ir profesionalumas lėmė, kad vanduo nepasiglemžė dviejų vyrų gyvybių! Rugpjūčio 8 d. apie 20 val. 47 min. buvo gautas pranešimas kad Vilniuje, Neries upėje tarp Žaliojo ir Baltojo tiltų skęsta žmogus.

Į įvykio vietą iš valčių elingo su gelbėjimo vandenyje motociklu išplaukė skyrininkas Mindaugas Valaitis ir ugniagesys gelbėtojas (naras) Saulius Lukštas. Gelbėtojai prie Mindaugo tilto pamatė besimurkdantį vandenyje žmogų, kurį jie iškėlė į krantą.

Kitos gelbėtojų pajėgos į nelaimės vietą vyko narų automobiliu ir automobiline cisterna. Jiems buvo pranešta apie antrąjį vandenyje esantį žmogų, kurį upės srovė jau buvo nunešusi link Baltojo tilto.

„Pamatėme, kad vyras, tai išnyra, tai panyra po vandeniu. Ugniagesys gelbėtojas Tomaš Bakšanskij, užsidėjęs gelbėjimo įrangą, kartu su Skirmantu Šimoliūnu šoko į vandenį, pagriebė tą vyriškį ir skubėjo į krantą. Skęstantysis buvo nutolęs nuo kranto maždaug apie 10 metrų. Atplukdytas žmogus buvo iškeltas ir perduotas medikams“, – pasakoja šiai sėkmingai gelbėjimo operacijai vadovavęs pamainos vadas Jevgenij Iljin.

„Po šios pamainos jaučiuosi taip, kaip jaučiamasi išgelbėjus gyvybę. Galiu pasidžiaugti, kad tie jauni pareigūnai, kurie atėjo dirbti į mūsų komandą, profesionaliai atlieka savo darbą ir yra pasiryžę 100 procentu atlikti pačius sudėtingiausius darbus. Man labai malonu, kad jaunimas, kuris ateina pas mus dirbti, ateina dirbti iš pašaukimo“, – sako J.Iljin.

Penkiolika metų ugniagesiu gelbėtoju dirbančio J.Iljin darbo praktikoje tokia gelbėjimo operacija – ne pirmoji. Prieš kelerius metus jis pats su kolega yra išgelbėjęs skęstantįjį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo depratamento duomenimis, šiais metais ugniagesiai jau išgelbėjo 26 skendusius gyventojus.

PAGD

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Tue, 09 Aug 2022 11:54:21 +0300
Kontrabandininkų gaudynių Lenkijoje atomazga Lietuvoje: sulaikė 1 mln. eurų vertės rūkalų http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378067-kontrabandinink-gaudyni-lenkijoje-atomazga-lietuvoje-sulaike-1-mln-eur-vertes-rukal http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378067-kontrabandinink-gaudyni-lenkijoje-atomazga-lietuvoje-sulaike-1-mln-eur-vertes-rukal Kontrabandininkų gaudynių Lenkijoje atomazga Lietuvoje: sulaikė 1 mln. eurų vertės rūkalų

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę Lazdijuose sulaikė du asmenis, įtariamus nelegalių rūkalų sandėliavimu. Taip pat įtariama, kad būtent šie asmenys praėjusio ketvirtadienio (rugpjūčio 4 d.) vakarą įvažiavę į Lenkiją, nepakluso vietos policijos reikalavimui sustoti. Persekiojami Lenkijos policininkų, bėgliai sugebėjo pasprukti ir pasislėpti Lietuvos teritorijoje. Bet jau kitos dienos rytą MKT pareigūnai Lazdijuose sulaikė du iš įtariamų pažeidėjų – transporto įmonės vadovą ir vietos ūkininką. Ten pat buvo aptiktas ir nelegalių rūkalų sandėlis, kur rasta beveik 300 tūkst. pakelių cigarečių.

Rugpjūčio 4 d. vakarą Lenkijos policija informavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnus apie dideles kontrabandininkų gaudynes Lenkijoje.

Pasak kaimynų pareigūnų, iš Lietuvos apie 21 val. įvažiavusio mikroautobuso „Renault Master“ vairuotojas nepaisė reikalavimo sustoti. Apsisukęs, mikroautobusas dideliu greičiu ėmė sprukti nuo policijos. Pareigūnams persekiojant pažeidėją, netrukus prisistatė jo „palyda“: du lengvieji automobiliai „Opel Combo“ ir „Dodge“, kurie aktyviai trukdė gaudynėms. Minėtų mašinų vairuotojai, priartėjus policininkams, blokuodavo kelią ir net mėgindavo taranuoti pareigūnų mašiną.

Toks persekiojimas truko beveik valandą. Rizikingai manevruodami, keldami didelį pavojų gyventojams (per miestelius lėkė 160 km per valandą greičiu) visi trys pažeidėjai sugebėjo atitrūkti nuo Lenkijos policijos pareigūnų. Miško keliukais kirtę sieną, jie pasislėpė Lietuvos teritorijoje.

Ieškoti pažeidėjų ėmėsi ir Lietuvos policija, pasieniečiai. Analizuodami turimą ir Lenkijos pareigūnų perduotą informaciją MKT pareigūnai tikrino įmonių teritorijas Lazdijų apylinkėse. Rugpjūčio 5–ąją, apie 9 val. ryto, muitinės kriminalistai patikrino ir vienos iš transporto įmonių patalpas Lazdijuose. Čia jie aptiko besidarbuojantį įmonės vadovą, kuris iš sandėlyje buvusio vilkiko į kitą vilkiką perkrovinėjo nelegalių baltarusiškų cigarečių dėžes. Netrukus į muitinės kriminalistų rankas pakliuvo dar vienas asmuo – į sandėlį atvykęs vietos ūkininkas. Abu vyriškiai buvo sulaikyti, o kratos metu pas vieną iš jų rasti rugpjūčio 4 d. Lenkijos policininkų persekioto „Opel Combo“ registracijos dokumentai.

Iš viso MKT pareigūnai sandėlyje rado apie 294 tūkst. pakelių nelegalių baltarusiškų cigarečių „Fest“. Rūkalų vertė su mokesčiais – daugiau nei 1 mln. 96 tūkst. eurų.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizinėmis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Abu asmenys buvo sulaikyti, o vėliau paleisti, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir dokumentų paėmimą.

Muitinės inf. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Tue, 09 Aug 2022 11:49:10 +0300
Ugnis pleškino namus, automobilius, ražienas, teko gelbėti ir paukščius http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378044-ugnis-pleskino-namus-automobilius-razienas-teko-gelbeti-ir-paukscius http://l24.lt/lt/kriminalai/item/378044-ugnis-pleskino-namus-automobilius-razienas-teko-gelbeti-ir-paukscius Ugnis pleškino namus, automobilius, ražienas, teko gelbėti ir paukščius

Per praėjusias tris paras šalies ugniagesiams gelbėtojams teko 65 kartus vykti gesinti gaisrų ir 86 sykius skubėti atlikti gelbėjimo darbų. Šį savaitgalį degė žemės ūkio technika, automobiliai, ugnis siaubė ne tik javus laukuose, bet ir sandėliuose, o vėjas guldė medžius. Neramu buvo ne tik žmonių, bet ir paukščių pasaulyje – ugniagesiai gelbėtojai gelbėjo gandrus ir... varną.

Penktadienį, rugpjūčio 5 d., 03.12 val., ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti gaisro Vilniaus rajone, Marijampolio seniūnijoje, Piktakonių kaime – atvira liepsna degė mūrinis individualusis gyvenamasis namas. Nudegė ir buvo išardytas stogas, išdegė namo vidus. Gesindama gaisrą namo savininkė apdegė rankas ir veidą.

Šalyje įsibėgėjus javapjūtei, vis dažniau sulaukiama pranešimų apie laukuose užsiliepsnojusius kombainus bei kitą žemės ūkio techniką, ugnyje pleška ir pasėliai. Štai rugpjūčio 5 d. 16.11 val., gautas pranešimas, kad Vilkaviškio rajone, Šeimenos seniūnijoje, Steponų kaime laukuose dega ražienos, buvo kilęs pavojus ir nekultų javų laukui. Gaisro gesinimą sunkino stiprus vėjas, greitas ugnies plitimas ir klimpstanti technika.

Atvykęs ūkininkas traktoriumi aparė degančias ražienas, atkirsdamas ugnį nuo javų lauko. Gaisro metu išdegė apie 10 ha ražienų. Tą pačią dieną 16.52 val. Šiaulių rajone, Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje, Pakštelių kaime, degė Kuršėnų žemės ūkio bendrovės šieno presas ir ražienos.

Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, 13.22 val., Akmenės rajone, Ventos seniūnijoje, Žerkščių kaime atvira liepsna degė individualusis gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė stogas, išdegė ir buvo sulieti vandeniu baldai ir namų apyvokos daiktai. Namo savininkė iš degančio namo jau buvo išvesta iki priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų atvykimo ir perduota medikams. Ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo namą ir du šalia esančius ūkinius pastatus.

Sekmadienį, rugpjūčio 7 d., 01.47 val., Kupiškio rajone, Kupiškio seniūnijoje, Didžprūdėlių kaime užsidegė apleista daržinė, kurioje buvo sukrauta 20 rulonų šieno ir keli maišai trąšų. Medinis pastatas greitai supleškėjo, bet ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti netoliese buvusį grūdų sandėlį ir rugių lauką.

Tą pačią dieną, 23.43 val., Šalčininkų rajone, Šalčininkuose, Nepriklausomybės gatvėje, aikštelėje atvira liepsna degė du lengvieji automobiliai „VW Passat“ ir MB 300. Gaisro metu automobilių degiosios dalys visiškai sudegė. Apdegė šalia stovėjusio automobilio VW galinės dalies apdailos detalės.

Rugpjūčio 7 d., 18.49 val., Varėnos rajone, Matuizų seniūnijoje ugniagesiai gelbėtojai ieškojo galimai Kukiškių kaimo vandens telkinyje nuskendusio žmogaus. Skenduolis nerastas, paieška toliau tęsiama šviesiu paros metu.

Laimei, ne visi pranešimai apie galimai nuskendusius žmones pasitvirtina. Štai rugpjūčio 7 d. gautas pranešimas, kad Plungės ir Kretingos rajonuose, Kartenos seniūnijoje, Pecelių kaime, Minijos upe plaukusios dvi baidarės atsiliko ir nepasiekė stovyklavietės. Baidare plaukė du suaugusieji ir du vaikai. Ugniagesiai gelbėtojai rado šeimą saugiai įkūrusią stovyklavietę miške, nes upėje įstrigusi jų baidarė sutrukdė kelionę.

Savaitgalį ugniagesiams gelbėtojams teko nemažai darbų, vaduojant eismo įvykiuose nukentėjusius žmones. Rugpjūčio 5 d., 13.43 val., Klaipėdos rajone, Dovilų seniūnijoje, Šiūparių kaime, Agluonos gatvėje, susidūrus automobiliams vilkikui MAN ir lengvajam automobiliui „Toyota Corolla“, reikėjo vaduoti iš automobilio prispaustą vairuotoją. Panaudoję hidraulinę įrangą, prispaustą vyrą išlaisvino ir iškėlė iš automobilio. Deja, medikai konstatavo vairuotojo mirtį.

Tą pačią dieną, vidurnaktį, 23.19 val., Raseinių rajone, A1 kelyje Klaipėda – Vilnius 160 kilometre automobilis „Opel Astra“ susidūrė su briedžiu, automobilyje liko įkalintas vairuotojas. Ugniagesiai gelbėtojai vairuotoją išlaisvino ir perdavė medikams.

Rugpjūčio 7 d., 13.31 val., Alytaus rajone, Putinų ir A. Jonyno gatvių sankryžoje įvykusiame eismo įvykyje vaduota moteris, kurią prispaudė automobilis „Renault Modus“. Moteris išlaisvinta ir perduota greitosios pagalbos medikams.

O šeštadienį per šalį praūžęs stiprus vėjas vartė medžius. Tą dieną priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos per parą 11 kartų vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių: Alytaus apskrityje – 1, Kauno – 1, Marijampolės – 2, Panevėžio – 1, Utenos – 5, Vilniaus –1.

Savaitgalį netrūko nelaimių ne tik žmonių, bet ir paukščių pasaulyje. Štai rugpjūčio 5 d., 13.33 val., gautas pranešimas, kad Lazdijų rajone, Šeštokų seniūnijoje, Didžiosios Kirsnos kaime, gandralizdyje, apie 10 m aukštyje, ant elektros stulpo į tinklą įsipainiojęs gandriukas, negali išsilaisvinti, kankinasi. Ugniagesiai gelbėtojai pakilo iki gandralizdžio ir išlaisvino paukštį.

Rugpjūčio 7 d., 21.41 val., pranešta apie Plungės rajone, Platelių seniūnijoje, Gintališkės kaime, ties Šateikių gatve degančius aukštos įtampos laidus, ir į juos įsipainiojusį gandrą. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, laidai nebedegė, gandras rastas negyvas.

O štai Vilniuje, Medeinos gatvėje, rugpjūčio 7 d., 16.22 val. varna sugebėjo įlįsti į buto tualete esančią ventiliacijos angą.

PAGD inf.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Mon, 08 Aug 2022 16:10:41 +0300
Įkliuvo neblaivūs ir galimai su narkotinėmis medžiagomis http://l24.lt/lt/kriminalai/item/377914-ikliuvo-neblaivus-ir-galimai-su-narkotinemis-medziagomis http://l24.lt/lt/kriminalai/item/377914-ikliuvo-neblaivus-ir-galimai-su-narkotinemis-medziagomis Įkliuvo neblaivūs ir galimai su narkotinėmis medžiagomis

Trakų rajono policijos komisariato pareigūnams per parą įkliuvo du neblaivūs vairuotojai bei du vairuotojai, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Pradėti ikiteisminiai tyrimai, įtariamieji uždaryti į areštinę.

Rugpjūčio 2-osios naktį, apie 1 val. 20 min. Užutrakyje Trakų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį „VW Golf“, o išlipęs vairuotojas įtartinai susvyravo. Alkoholio kvapo pareigūnai nepajuto, tačiau vairuotojas kalbėjo rišliai, bet vangiai. Pareigūnams kilo įtarimas, kad vairuotojas, dvidešimt šešerių metų amžiaus trakiškis, gali būti apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Įtarimai pasitvirtino – Trakų ligoninėje jo šlapimo testas parodė, kad jaunas vyras vartojo kokainą ir marihuaną. Be to, pas jį buvo rasta galimai narkotinė medžiaga marihuana, o atlikus neatidėliotiną kratą namuose, dar rasta galimai marihuanos gniužulų, svarstyklės, smulkintuvas ir galimai haliucinogeninių grybų sėklų.

Rugpjūčio 3 d. paryčiui, apie 5 val., šalia Rykantų, Trakų policijos Reagavimo skyriaus pareigūnai pastebėjo stovintį BMW markės automobilį, kurio vairuotojas, pamatęs policijos pareigūnus, akivaizdžiai sunerimo. Po patikrinimo pareigūnai suprato vairuotojo nerimo priežastis – pas 31-erių metų amžiaus Trakų rajono gyventoją rasta polietileno maišelis su galimai narkotine medžiaga metamfetaminu. Į pagalbą atskubėjęs kinologų tarnybinis šuo Alfar automobilyje aptiko dar vieną polietileno maišelį su galimai narkotine medžiaga. Šio įtariamojo šlapimo testas parodė, kad jis vartojo narkotinę medžiagą – amfetaminą. Pradėti ikiteisminiai tyrimai, įtariamieji uždaryti į areštinę. Jiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Rugpjūčio 2 d. 19 val. 30 min. ir 20 val. 40 min. Trakuose ir Senuosiuose Trakuose Reagavimo skyriaus pareigūnai, patikrinę automobilių „Opel“ ir BMW vairuotojų blaivumą, nustatė, kad 49-erių metų amžiaus vairuotojas dviem pūtimais į alkoholio kiekio matuoklį įpūtė 2,76 prom. ir 2,98 prom. alkoholio, o 56-erių metų amžiaus vairuotojas – 2,82 prom. alkoholio. Pradėti ikiteisminiai tyrimai. Abi transporto priemonės priverstinai išvežtos į saugojimo aikštelę. Be to, įtariamiesiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų ir vairavimo teisės atėmimas.

Policijos inf. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Thu, 04 Aug 2022 15:44:34 +0300
Sulaikytas Vilniuje siautėjęs bėglys http://l24.lt/lt/kriminalai/item/377886-sulaikytas-vilniuje-siautej-s-beglys http://l24.lt/lt/kriminalai/item/377886-sulaikytas-vilniuje-siautej-s-beglys Sulaikytas Vilniuje siautėjęs bėglys

Pavojų eismo dalyviams kėlęs ir galimai narkotines medžiagas pro automobilio langą išmetęs bėglys, surakintas antrankiais, atsidūrė areštinėje. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Liepos 31 d. apie 16 val. 37 min. Vilniuje, Daugėliškio ir Saracėnų g. sankryžoje, sostinės policijos pareigūnai pastebėjo įtarimų jiems sukėlusį automobilį BMW – nuspręsta jį patikrinti. Privažiavus arčiau su įjungtais mėlynos spalvos švyturėliais bei specialiaisiais garso signalais, BMW staigiai padidino greitį ir atbuline eiga nuvažiavo Kalvarijų gatvės link. Minėto BMW automobilio vairuotojas nepakluso reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir vis didindamas greitį važiavo atbuline eiga. Akylūs pareigūnai pastebėjo, kaip BMW vairuotojas pro priekinių durelių langą išmetė keletą polietileninių paketų. Dideliu greičiu BMW atbuline eiga įvažiavo į Kalvarijų g. ir nurūko Konstitucijos pr., Šeimyniškių ir Kalvarijų g. sankryžos link.

BMW vairuotojas vis didino greitį, keldamas pavojų kitiems eismo dalyviams – pavojingai manevravo tarp kitų eismo dalyvių, keitė važiavimo kryptį, nerodydamas įspėjamųjų posūkio signalų, važiavo „A“ juosta, skirta maršrutiniam transportui taip sukeldamas pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams. BMW vairuotojas, dideliu greičiu įvažiuodamas į Konstitucijos pr., Šeimyniškių ir Kalvarijų g. sankryžą, slydo šonu, todėl nesuvaldyta transporto priemonė apsisuko aplink. Pavykus staigiai vėl apsukti automobilį, šis dideliu greičiu nulėkė Konstitucijos pr. Jaunas BMW vairuotojas neleido apvažiuoti stabdomos transporto priemonės, užkirto kelią policijos skiriamaisiais ženklais paženklintai transporto priemonei su įjungtais specialiais garso ir šviesos signalais, o privažiavęs Konstitucijos pr. ir Lecho Kačinskio g. sankryžą, ją kirto degant draudžiamam raudonam šviesoforo signalui. Dar kelias sankryžas – Konstitucijos pr. ir Gegužės 3-iosios g., Konstitucijos pr., Linkmenų ir Algimanto Nasvyčio g. – jis taip pat kirto degant draudžiamam raudonam šviesoforo signalui, lėkė vis keisdamas važiavimo kryptį, važiuodamas „A“ juosta, skirta maršrutiniam transportui.

Pedagoginiame žiede nesuvaldytas BMW kirto siauras ištisines kelio ženklinimo linijas, slydo ir apsisuko aplink savo ašį. Dideliu greičiu išvažiuodamas iš žiedinės sankryžos, vėl nesuvaldytas apsisuko ir sustojo ant šaligatvio. Tarnybiniu automobiliu „VW Crafter“ užblokavus BMW, šio vairuotojas staiga paspaudė akseleratoriaus pedalą ir, atsirėmęs į policijos automobilį, jį apgadino.

BMW vairuotojas taip pat piktybiškai nereagavo į reikalavimą išlipti, o sulaikomas priešinosi. Bėglys (gimęs 1986 m.), surakintas antrankiais, atsidūrė areštinėje. Išmestos galimai narkotinės medžiagos rastos ir paimtos. Išbarstytų galimai narkotinių medžiagų rasta ir apžiūrint BMW automobilį.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.). Įtariamajam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Policijos inf. 

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Thu, 04 Aug 2022 10:59:10 +0300