Kriminalai http://l24.lt Thu, 22 Mar 2018 03:47:09 +0200 Joomla! - Open Source Content Management lt-lt Pigesnių rūkalų atsigabenti sumanęs vyras juos slėpė automobilio dugne http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237571-pigesniu-rukalu-atsigabenti-sumanes-vyras-juos-slepe-automobilio-dugne http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237571-pigesniu-rukalu-atsigabenti-sumanes-vyras-juos-slepe-automobilio-dugne Pigesnių rūkalų atsigabenti sumanęs vyras juos slėpė automobilio dugne

Eišiškių kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė vietos gyventoją, kuris grįždamas iš Baltarusijos automobilio slėptuvėse vežė daugiau kaip tūkstantį pakelių nelegalių rūkalų.

Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai Eišiškių kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos „BMW X5“ markės automobiliu grįžtančio 27-erių Eišiškių miestelio gyventojo dokumentus. Jie buvo tvarkingi, o vairuotojas deklaravo nieko draudžiamo negabenantis.

Pasieniečiams automobilis pasirodė įtartinas, todėl nuspręsta transporto priemonę patikrinti detaliai. Paaiškėjo, kad automobilio dugne įrengtose slėptuvėse prikišta nelegalių rūkalų. Viso rasta 1270 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Premjer QS“. Rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Varėnos pasieniečiai Eišiškių miestelio gyventojui dėl kontrabandos pradėjo administracinę teiseną. Šią bylą nagrinės teismas. Kontrabandininkui gresia bauda nuo 1400 iki 3000 eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti 2002-aisiais pagamintą „BMW X5“.

Po apklausos vairuotoją pasieniečiai paleido. Automobilis ir cigaretės saugomi Purvėnų pasienio užkardoje.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Kriminalai Wed, 21 Mar 2018 11:21:27 +0200
Vilniuje kriminalistams su įkalčiais įkliuvo automobilių veidrodėlių vagis http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237445-vilniuje-kriminalistams-su-ikalciais-ikliuvo-automobili-veidrodeli-vagis http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237445-vilniuje-kriminalistams-su-ikalciais-ikliuvo-automobili-veidrodeli-vagis Vilniuje kriminalistams su įkalčiais įkliuvo automobilių veidrodėlių vagis

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai su įkalčiais sulaikė automobilių veidrodėlių vagį.

Kovo 19 d. apie 16 val. 30 min. neuniformuoti kriminalistai, dirbdami pagal iš anksto suplanuotą policinę priemonę dėl sisteminių vagysčių iš ir nuo automobilių, šalia Vilniaus oro uosto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje sulaikė vilnietį A. M. (gimusį 1991 m.), kuris su savimi turėjo keturis automobilinius veidrodėlius. Toje pačioje aikštelėje kriminalistai pastebėjo ir du jau be galinio vaizdo matymo veidrodėlių stovinčius automobilius „Mercedes Benz“ ir „Lexus“.

Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai greitai išsiaiškino, kad sulaikytasis dvidešimt septynerių metų vyras tik prieš valandą buvo išleistas iš policijos komisariato, kur jam pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl analogiškų nusikaltimų. Netrukus įtariamasis atsidūrė areštinėje, pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą.

Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai įtaria, kad šis įtariamasis yra padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio ar kitokių nusikaltimų, todėl piliečių, nukentėjusių nuo šio vyro ar turinčių kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiką, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą telefonais (8 5) 271 6053, (8 5) 271 6132.

Policijos inf.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Tue, 20 Mar 2018 15:51:38 +0200
Vilniaus rajone girto vyro vairuotą automobilį sustabdė tik šūviai http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237259-vilniaus-rajone-girto-vyro-vairuota-automobili-sustabde-tik-suviai http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237259-vilniaus-rajone-girto-vyro-vairuota-automobili-sustabde-tik-suviai Vilniaus rajone girto vyro vairuotą automobilį sustabdė tik šūviai

Vilniaus rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai šūviais stabdė raginimų sustoti nepaisiusį lengvąjį automobilį, informuoja pasienis.lt. Paaiškėjo, kad techniškai netvarkingą ir niekur neregistruotą priemonę vairavo visiškai girtas vyras.

Sekmadienį vakare Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties komandos pasieniečių ekipažas, patruliavęs tarnybiniu visureigiu „Mitsubishi Pajero“, Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje pastebėjo įtartinai manevravusį automobilį „Honda Accord“.

VSAT pareigūnų akivaizdoje mašina pavojingai išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, tad ją nuspręsta patikrinti.

Priartėję pasieniečiai įjungė tarnybinio automobilio garso bei šviesos signalus ir pareikalavo vairuotojo sustoti šalikelėje. Tačiau „Honda Accord“ vairavęs vyras šį reikalavimą ignoravo, padidino greitį, pasuko į miško keliuką.

Bėglį visureigiu persekioję VSAT pareigūnai pakartotinai pareikalavo sustabdyti automobilį ir per garsiakalbį informavo, jog gali būti panaudotas šaunamasis ginklas. Tai nepaveikė vairuotojo, kuris nemažindamas greičio pavojingai kirto pagrindinį kelią, ignoravo kelio ženklus ir kėlė realią grėsmę kitiems eismo dalyviams.

Gaudynių metu VSAT specialiosios komandos pareigūnas iš tarnybinio šautuvo „Winchester Defender“ paleido du įspėjamuosius šūvius į viršų, o „Honda Accord“ nemažinant greičio – dar keturis šūvius į automobilio ratus.

Bėglį pasieniečiams pavyko sulaikyti ties Vilniaus rajono Taurijos kaimu, maždaug už 10 kilometrų nuo jo stabdymo vietos. Tikslūs VSAT pareigūnų šūviai prakiurdė priekinį „Honda Accord“ ratą.

Gaudynių metu apgadintas ir tarnybinis pasieniečių visureigis – nulūžo dešinės pusės šoninis vaizdo veidrodėlis, sudaužyti švyturėliai.

Išsiaiškinta, kad išregistruotą ir privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu neapdraustą „Honda Accord“ automobilį vairavo 21 metų Vilniaus rajono gyventojas. Kartu su juo vyko dar du vietiniai gyventojai, 14 ir 22 metų.

Paaiškėjo, kad prie vairo sėdėjęs vyras buvo neblaivus. Į alkoholio tikrintuvą jis pripūtė 2,35 promiles. Vairuotoją ir automobilį „Honda Accord“ pasieniečiai perdavė į įvykio vietą iškviestiems policijos pareigūnams.

Vyrui teks administracine tvarka atsakyti už netvarkingos transporto priemonės vairavimą bei už atsisakymą ją sustabdyti. Už pastarąjį pažeidimą gresia bauda nuo 850 iki 1200 eurų.

Neblaivus prie vairo sėdęs Vilniaus rajono gyventojas neišvengs ir baudžiamosios atsakomybės. Ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės eksploatavimo taisyklių pažeidimo apsvaigus nuo alkoholio pradėjo Vilniaus rajono policija.

Pilnametis automobilio keleivis po apklausos paleistas, o nepilnametį VSAT pareigūnai perdavė tėvams.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Mon, 19 Mar 2018 13:25:21 +0200
Šalčininkų rajone pasieniečiai aptiko kontrabandininkų droną http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237243-salcinink-rajone-pasienieciai-aptiko-kontrabandinink-drona http://l24.lt/lt/kriminalai/item/237243-salcinink-rajone-pasienieciai-aptiko-kontrabandinink-drona Šalčininkų rajone pasieniečiai aptiko kontrabandininkų droną

Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė bepilotį orlaivį, vadinamąjį droną, kuriuo iš Baltarusijos į Lietuvą bandyta skraidinti kontrabandinius rūkalus, praneša VSAT.

Sekmadienį, apie 2 val. nakties, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą užfiksavo droną. Ši vieta yra Šalčininkų rajono Naujasėdžio kaimo ribose.

Pasieniečiams perėmus bepilotį skraidantį aparatą paaiškėjo, kad prie jo yra pritvirtinta 100 pakelių cigarečių „Premjer“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Neabejojama, kad dronu kontrabandininkai rūkalus skraidino iš Baltarusijos į Lietuvą.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas.

Įvykis tiriamas.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Mon, 19 Mar 2018 10:39:34 +0200
Rusas į Lietuvą atvežė ir akmens vatos, ir kontrabandinių cigarečių http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236867-rusas-i-lietuva-atveze-ir-akmens-vatos-ir-kontrabandiniu-cigareciu http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236867-rusas-i-lietuva-atveze-ir-akmens-vatos-ir-kontrabandiniu-cigareciu Rusas į Lietuvą atvežė ir akmens vatos, ir kontrabandinių cigarečių

Vilkaviškio rajone pasieniečiai sulaikė rusą krovininio automobilio vairuotoją, gabenusį akmens vatos krovinį. Vairuotojas į Lietuvą kartu įvežė ir pusę tūkstančio cigarečių pakelių.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai ties Vilkaviškio rajono Antupių kaimu, kelyje Marijampolė – Kybartai – Kaliningradas, patikrinti sustabdė krovininį automobilį „DAF“ su priekaba.

Jį vairavo tvarkingus dokumentus turėjęs 39 metų Rusijos pilietis. Jis į Lietuvą iš Kaliningrado srities atvyko per Kybartų kontrolės punktą ketvirtadienio naktį ir vežė apie 6 tonas sveriantį akmens vatos krovinį. Pasieniečiai turėjo informacijos, kad užsienietis gali gabenti ir nelegalių prekių.

Apžiūros metu kabinoje ir priekaboje VSAT pareigūnai aptiko 499 pakelius cigarečių „NZ Gold Super Slims“. Visos rūkalų pakuotės buvo be akcizo mokesčio ženklų.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tokį pažeidimą rusui gresia bauda nuo 1500 iki 4300 eurų bei gabenimo priemonės konfiskavimas.

Krovinis automobilis su priekaba, gabentas akmens vatos krovinys ir cigaretės saugomi Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardoje.

Rusą pasieniečiai po apklausos paleido įteikę jam šaukimą atvykti į Vilkaviškio apylinkės teismą, kur bus nagrinėjama ši byla.

VSAT primena, kad už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, asmenys gali gauti piniginį atlygį. Pasieniečiai laukia tokių pranešimų apie kontrabandos ar korupcijos atvejus. Pranešėjui už tai gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, todėl asmenys, turintys vertingos informacijos, kviečiami būti aktyvūs ir pilietiški.

Informaciją apie tai pasieniečiai ragina teikti visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 10 112. Suteikti tokius duomenis taip pat galima naudojantis pasieniečių interneto svetainėje esančia pranešimo forma ar kitu pranešėjui priimtinu būdu.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Kriminalai Fri, 16 Mar 2018 17:25:20 +0200
Šalčininkietis cigarečių pakelius sugrūdo į mašinos kondicionieriaus ertmę http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236774-salcininkietis-cigareciu-pakelius-sugrudo-i-masinos-kondicionieriaus-ertme http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236774-salcininkietis-cigareciu-pakelius-sugrudo-i-masinos-kondicionieriaus-ertme Šalčininkietis cigarečių pakelius sugrūdo į mašinos kondicionieriaus ertmę

Iš Baltarusijos grįžtančio Šalčininkų rajono gyventojo automobilyje „Audi A6“ vietoje kondicionieriaus buvo prikišta kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai Eišiškių kontrolės punkte patikrino iš Baltarusijos vykusį lengvąjį automobilį „Audi A6“ lietuviškais valstybiniais registracijos numeriais. Jį vairavusio 31 metų Šalčininkų rajono gyventojo dokumentai buvo tvarkingi.

VSAT pareigūnai, turėdami žinių, kad vyras gali gabenti draudžiamą krovinį, nusprendė apžiūrėti jo transporto priemonę nuodugniai.

Patikros metu paaiškėjo, kad automobilio ertmė, skirta salono kondicionavimo įrangai, yra prikimšta rūkalų pakuočių. Iš viso pasieniečiai rado 199 pakelius cigarečių „Minsk Capital“, pažymėtus baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl kontrabandos VSAT pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Šalčininkietis po apklausos paleistas. Vyrui įteiktas šaukimas atvykti į jo bylą nagrinėsiantį teismą.

Pigesnių rūkalų atsigabenti sumaniusiam vairuotojui gresia bauda nuo 1400 iki 3000 eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti „Audi A6“.

Automobilis ir juo gabentos cigaretės saugomi Purvėnų užkardoje.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Kriminalai Fri, 16 Mar 2018 11:22:24 +0200
Baltarusis kontrabandinius rūkalus slėpė įvairiausiose „Škoda Superb“ vietose http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236741-baltarusis-kontrabandinius-rukalus-slepe-ivairiausiose-skoda-superb-vietose http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236741-baltarusis-kontrabandinius-rukalus-slepe-ivairiausiose-skoda-superb-vietose Baltarusis kontrabandinius rūkalus slėpė įvairiausiose „Škoda Superb“ vietose

Pasieniečiai pričiupo Baltarusijos pilietį, lengvuoju automobiliu iš savo šalies į Lietuvą gabenusį pustrečio tūkstančio pakelių cigarečių. Juos užsienietis iškaišiojo kone visose įmanomose automobilio „Škoda Superb“ ertmėse.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai už keliasdešimties metrų nuo Šalčininkų kontrolės punkto patikrinti sustabdė automobilį „Škoda Superb“.

Mašiną, pažymėtą Baltarusijos registracijos numeriais, vairavo 27 metų šios šalies pilietis. Vyras prieš kelias akimirkas į Lietuvą legaliai įvažiavo per Šalčininkų punktą.

Varėnos pasieniečiai jau turėjo išankstinės informacijos, kad šiame automobilyje gali būti gabenamas neteisėtas krovinys, todėl automobilis „Škoda Superb“ buvo grąžintas į punktą ir VSAT pareigūnų patikrintas išsamiai.

Išnaršius transporto priemonę paaiškėjo, kad mašinos sėdynėse, po grindų danga, už radiatoriaus, prie rankinio stabdžio, galiniame bamperyje, bagažinėje ir kitose ertmėse buvo slepiami 2500 pakelių cigarečių „Winston Blue“. Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Dėl kontrabandos VSAT pareigūnai baltarusiui pradėjo administracinę teiseną. Užsieniečiui už padarytą pažeidimą gresia bauda nuo 2700 iki 6000 eurų.

Teismas taip pat gali konfiskuoti 2002 m. laidos „Škoda Superb“, kuria gabentas neteisėtas rūkalų krovinys. Po apklausos vairuotoją pasieniečiai paleido įteikę jam šaukimą atvykti į teismą.

Cigaretės saugomos Tribonių pasienio užkardoje, automobilis – Purvėnų užkardoje.

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Kriminalai Fri, 16 Mar 2018 09:15:22 +0200
Kryžkalnyje muitininkai sulaikė didžiulę nelegalių rūkalų siuntą http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236654-kryzkalnyje-muitininkai-sulaike-didziul-nelegali-rukal-siunta http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236654-kryzkalnyje-muitininkai-sulaike-didziul-nelegali-rukal-siunta Kryžkalnyje muitininkai sulaikė didžiulę nelegalių rūkalų siuntą

Antradienį, kovo 13 d., muitinės pareigūnai ties Kryžkalniu esančioje degalinėje sulaikė krovininį vilkiką, vežusį beveik 1,5 mln. eurų cigarečių kontrabandą, praneša LR muitinė. Rūkalus patyrę pareigūnai tiesiogine prasme... suuodė, mat pravėrus puspriekabės-šaldytuvo duris, vietoj deklaruotos žuvies juos pasitiko aštrus tabako kvapas. Patikrinus krovinį rentgeno kontrolės sistema, abejonių neliko: iš viso vilkike aptikta 480 tūkst. pakelių cigarečių. Įtariama, kad jos gali būti suklastotos Latvijoje veikiančiame šešėliniame fabrike.

Antradienio vakarą magistraliniame kelyje A1 patruliavę Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių muitinės pareigūnai ties Kryžkalniu, degalinėje, pastebėjo įtartiną krovininį vilkiką „Volvo“ su estiškais valstybiniais numeriais.

Vilkiko vairuotojas, Rusijos pilietis G. A. (turintis leidimą gyventi Estijoje), pareigūnams pasisakė stabtelėjęs pakeliui į Klaipėdą, iš kur keltu turėjo plaukti į Vokietiją, iš ten – į Prancūziją, kur gabena šaldytos lašišos krovinį.

Pareigūnams nusprendus vizualiai apžiūrėti gabenamą krovinį ir pravėrus puspriekabės-šaldytuvo duris, laukė netikėtumas. Vizualiai krovinio patikrinti nepavyko, nes puspriekabės gale stovėjo dvi ledo paletės, tačiau puspriekabėje vietoj tokio pobūdžio kroviniui būdingo žuvies kvapo tvyrojo aštrus... tabako kvapas.

Įtarę, kad gali būti vežama kontrabanda, pareigūnai pasiūlė vairuotojui tęsti kelionę į Klaipėdą, tačiau pakeliui užsukti ir Malkų įlankos jūrų uosto postą, kur „Volvo“ būtų patikrintas rentgeno kontrolės sistema.

Apie 18 val. vakaro, patikrinus mašiną, paaiškėjo, kad ledo pilnos paletės tebuvo priedanga itin stambiam cigarečių kontrabandos kroviniui. Iš viso aptiktos 960 dėžės (480 tūkst. pakelių) cigarečių „L&M RED LABEL“ be banderolių. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1 mln. 483 tūkst. eurų. Manoma, kad tai Latvijoje veikiančio šešėlinio fabriko „produkcija“.

Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokurorai.

]]>
gintarp1@gmail.com (Gintarė P.) Kriminalai Thu, 15 Mar 2018 15:18:29 +0200
Sulaikyti bausmes vengę atlikti panevėžietis ir pagėgiškė http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236429-sulaikyti-bausmes-venge-atlikti-panevezietis-ir-pagegiske http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236429-sulaikyti-bausmes-venge-atlikti-panevezietis-ir-pagegiske Sulaikyti bausmes vengę atlikti panevėžietis ir pagėgiškė

Pasienyje su Lenkija ir Palangos oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė panevėžietį ir pagėgiškę, kurie buvo nuteisti arešto bausmėmis ir vengė jas atlikti. Vyras įkliuvo, kai pėsčiomis ėjo į Lietuvą, o moteris sulaikyta parskridusi iš Londono.

Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose pastebėjo pėsčiomis einantį vyrą. Į Lietuvą iš Lenkijos jis ką tik buvo atėjęs keliu Suvalkai – Marijampolė. Pasieniečiai paprašė įtartino keliautojo pateikti dokumentus.

Paaiškėjo, kad tai – 29-erių Panevėžio gyventojas. Netrukus Kalvarijos pasieniečiai išsiaiškino, kad yra paskelbta šio vyro paieška. Panevėžio policija jo ieškojo kaip nuteistojo arešto bausme ir vengiančio ją atlikti. VSAT pareigūnai panevėžietį sulaikė ir perdavė Kalvarijos policijai.

Tą pačią dieną VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardos pareigūnai Palangos oro uoste tikrino reisu iš Londono atskridusių keleivių dokumentus. Pasieniečiai, kad nustatė, kad 57-erių Pagėgių gyventojos paiešką yra paskelbusi Tauragės policija. Moteris ieškoma kaip nuteistoji arešto bausme ir vengianti ją atlikti.

Palangos pasieniečiai keleivę sulaikė, pristatė į užkardos patalpas, o vėliau perdavė kurorto policijos pareigūnams.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 122 asmenis, kurių dėl įvairių nusikaltimų ar nusižengimų ieškojo Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsaugininkai. Daugiausiai tokių ieškomųjų įkliuvo oro uostuose – 81.

pasienis.lt

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Kriminalai Wed, 14 Mar 2018 13:04:44 +0200
Teisingumo vengęs Estijos gyventojas naudojosi latviška klastote http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236387-teisingumo-venges-estijos-gyventojas-naudojosi-latviska-klastote http://l24.lt/lt/kriminalai/item/236387-teisingumo-venges-estijos-gyventojas-naudojosi-latviska-klastote Teisingumo vengęs Estijos gyventojas naudojosi latviška klastote

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė teisingumo vengusį Estijos gyventoją, kuris patikrinimo metu pateikė suklastotą latvišką pasą. Užsienietis uždarytas į areštinę.

Pirmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė slovakiškais numeriais pažymėtą mikroautobusą „Volkswagen Transporter“. Prie vairo sėdėjęs Čekijos pilietis pateikė tvarkingus asmens ir transporto priemonės registracijos dokumentus.

VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė kartu vykusio keleivio pateiktas latviškas pasas. Netrukus Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad tai – dalinė klastotė. Dokumente buvo pakeista savininko nuotrauka.

Įvykio aplinkybes aiškinęsi Kalvarijos užkardos pasieniečiai gavo žinių, kad latviškas pasas yra ieškomas Vokietijoje, o klastotę pateikęs keleivis yra Estijoje gyvenantis šios šalies pilietybės neturintis 25-erių vyras.

Pasieniečiai išsiaiškino ir priežastį, įtariama, paskatinusią keliautoją pasinaudoti klastote: už vyro padarytus teisės pažeidimus jo ieškojo Estijos policija.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Estijos nepilietį pasieniečiai uždarė į areštinę.

Mikroautobusą vairavusiam čekui leista tęsti kelionę.

 

]]>
vladyslav.cechovic@gmail.com (Vladyslav Č.) Kriminalai Wed, 14 Mar 2018 10:00:02 +0200