FNTT išaiškino nelegalų mėsos cechą, kuris savininkams davė milijonines pajamas

2011-08-18, 15:26
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba atskleidė nelegalų prekybos mėsa tinklą Alytuje ir vieno iš įtariamųjų gyvenamojo namo rūsyje aptiko antisanitarinėmis sąlygomis įrengtą gamybos cechą su įvairia produkcija. FNTT tyrėjai kratų metu aptiko juodraštinius užrašus, liudijančius, kad per pastaruosius metus mėsos gaminių parduota už daugiau nei 1 milijoną litų, o į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau nei 100 tūkstančių litų įvairių mokesčių.


Atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus FNTT tyrėjai nelegaliame ceche rado daugiau kaip vieną toną įvairių rūkytų, sūdytų bei žalių mėsos gaminių: dešrų, nugarinės, šoninės, lašinių, kumpių, atvėsintos skerdienos. Patalpose rasta įranga bei ir priemonės mėsos produktų gamybai: skerdimo įranga, apvalkalai, metalinės kabės, virvutės, apie 20 kg įvairių prieskonių. Gamyba vyko naudojantis nesertifikuotais, savadarbiais ir neaiškios kilmės įrengimais, patalpos individualioje namų valdoje buvo pagalbinės, nepritaikytos gamybai . Mėsa buvo laikoma ne šaldytuvuose, o specialiose slėptuvėse, įrengtose garaže bei palėpėje, skalbimo mašinoje, tarp patalynės ir drabužių.
Išaiškinta, kad mėsą gamino namo savininkai bei nelegaliai įdarbinti penki asmenys. Kratos metu rasta ir paimta 60 tūkstančių litų, kaip įtariama, gautų iš nelegalios prekybos mėsa.
Nustatyta, kad nelegali mėsos produkcija be jokių apskaitos dokumentų ir kokybės sertifikatų buvo tiekiama į Alytaus mieste, Jazminų ir Ūdrijos gatvėse, esančias turgavietes devyniems fiziniams asmenis, kurie ją parduodavo. Aptikti juodraštiniai prekybos mėsa užrašai rodo, kad prekyba nelegalia mėsa turgavietėse vyko nuo 2010 metų. FNTT tyrėjai išaiškino, kad įtariamieji žalią mėsą be dokumentų įsigydavo iš fizinių asmenų ar Lenkijos ir Lietuvos įmonių.
FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai kartu su tyrimą organizuojančiu Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroru dviem oficialiai niekur nedirbantiems asmenims pareiškė įtarimus dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule ir neteisėto vertimosi ūkine veikla, neturint licencijos. Išaiškinta, kad nelegalūs mėsos prekeiviai savo vardu per kelis kartus įsigijo brangaus nekilnojamojo turto – žemės sklypus Alytuje. Įtariama, kad šis turtas įgytas už lėšas, gautas iš nelegalios prekybos. FNTT tyrėjai nustatinėja duomenis ir kitas aplinkybes, reikšmingas ikiteisminiam tyrimui, kad nelegalų mėsos cechą įsteigusiems alytiškiams būtų pareikšti įtarimai ir dėl neteisėto praturėjimo. Siekiant užtikrinti valstybei padarytos žalos atlyginimą įtariamiesiems Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas – bendra areštuoto turto vertė siekia apie pusę milijono litų.
FNTT Vilniaus apygardos valdybos ir Vilniaus apygardos prokuratūros atliekamo tyrimo metu bus tiriamas ir tarnautojų, vykdžiusių prekybos mėsa ir jos gaminiais Alytaus turgavietėse kontrolę, netinkamas pareigų atlikimas.
www.fntt.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24