„Snoro“ buvusių akcininkų turto ieškoma 120 valstybių

2011-12-17, 11:26
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Generalinė prokuratūra ir FNTT, atlikdamos tyrimą dėl „Snoro“ nusikalstamų veikų, areštuoja vis daugiau buvusių akcininkų turto.

Siekiant nustatyti buvusiems banko akcininkams Vladimirui Antonovui ir Raimondui Baranauskui priklausančią nuosavybę, jų vardu atidarytas sąskaitas bankuose, dar lapkričio 18 d. buvo kreiptasi į tarptautinės Pinigų plovimo prevencijos padalinių tinklo – „Egmonto“ grupės – narius, teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.

Šios grupės nariai yra daugiau nei 120 pasaulio valstybių ar jurisdikcijų valstybės institucijos, vykdančios pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją.

Daugelis valstybių, „Egmonto“ grupės narių, anot Generalinės prokuratūros, pateikė vertingos informacijos.

Tačiau viena narė – Panamos valstybės institucija, atsakinga už pinigų plovimo bei teroristų finansavimo prevenciją, atsakymo nepateikė. Dėl šio fakto minėtai institucijai buvo išsiųstas priminimas.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai gruodžio 2 d. savo nutarimu laikinai apribojo V. Antonovo nuosavybės teises į banko „Banco Transatlantiko S.A.“ (Panama) sąskaitoje esančias pinigines lėšas ar vertybinius popierius.

Lietuvos generalinė prokuratūra, vadovaudamasi Jungtinių Tautų (JT) konvencija prieš organizuotą tarptautinį nusikalstamumą ir JT konvencija prieš korupciją, gruodžio 13 d. kreipėsi į Panamos Respubliką dėl V. Antonovo nuosavybės teisių laikino apribojimo į jam priklausantį turtą, esantį šioje valstybėje. Šalies pageidavimu teisinės pagalbos prašymas išsiųstas ne tik anglų, bet ir ispanų kalba.

Tą pačią dieną Generalinės prokuratūros teisinės pagalbos prašymas su lydinčiais dokumentais ir vertimu į ispanų kalbą Panamos Respublikai buvo išsiųstas ir Interpolo kanalais.

www.lrt.lt

www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24