Seimas nutarė pradėti apkaltos procesą N. Venckienei

2013-12-12, 19:00
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Seimas nutarė pradėti apkaltos procesą Seimo posėdžių nelankančiai Seimo narei Neringai Venckienei. Parlamentarai taip pat nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar Seimo narės N. Venckienės konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Ketvirtadienį už tokį nutarimą balsavo 70 Seimo narių, 15 buvo prieš, 20 parlamentarų susilaikė.

Kitu nutarimu parlamentarai pritarė Seimo specialiosios tyrimo komisijos, nustačiusiai, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą N. Venckienei, išvadai. Ši komisija darbą baigė. Už nutarimą balsavo 74 Seimo nariai, prieš buvo 10, susilaikė 22 parlamentarai.

Teikime pradėti apkaltą N. Venckienei pabrėžiama, kad Seimo narė be pateisinamų priežasčių praleido Seimo plenarinius ir komiteto posėdžius, taip neatliko savo konstitucinės priedermės atstovauti tautai, sulaužė duotą Seimo nario priesaiką ir galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Per diskusiją N. Venckienės gynėjai neįžvelgė problemos, tvirtino, kad Seimas nėra N. Venckienės darbdavys, o jos darbdavys yra ją rinkusi tauta. "Seimas negali jos atleisti, nes ne jūs N. Venckienės darbdaviai, darbdavys - tauta. Rengiatės ją išmesti dėl politinių motyvų, kur jūsų sąžinė ponai?", - piktinosi Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius.

"Žmogus turi teisę protestuoti. Ji neturi darbo sutarties su jumis, jūs negalite savęs vadinti darbdaviu",- tikino Seimo narys Viktoras Uspaskichas.

"Tvarkietis" Petras Gražulis šioje istorijoje kaltino prokuratūrą. "Kodėl prokuroras neskelbia ekstradijos, tai jo darbo kokybės problema",- sakė jis.

P. Gražulis tvirtino neturįs įrodymų, kad N. Venckienė yra gyvųjų tarpe. "Aš žmogaus mirusio arba už akių tikrai neteisiu",- sakė P. Gražulis.

Tuo tarpu konservatorius Kęstutis Masiulis įžvelgė darbo drausmės pažeidimą. "Kur jūs matėte vairuotoją, kuris gautų atlyginimą už tai, kad nevairuoja? Jeigu suvirintojas neateina į darbą, jis yra atleidžiamas",- sakė jis, manydamas, kad šiandien "N. Venckienės balionas bliūkšta".

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus nuomone, jeigu rinkėjo išrinktas Seimo narys nenori dirbti, jis turi būti atleistas iš darbo.

"Mes negalime užsiimti prievarta ir priversti dirbti tą darbą, kurio žmogus nenori dirbti. Konstitucija sako, kad priverčiamasis darbas draudžiamas",- sakė A. Kubilius.

Seimo narė Vida Marija Čigriejienė nemano, kad posėdžių nelankymas yra politika. "Tai yra išrinkto Seimo nario pareiga",- sakė ji.

Konstitucinis Teismas 2004 m. liepos 1 d. savo nutarime konstatavo, kad dalyvavimas Seimo posėdžiuose yra konstitucinė Seimo nario pareiga.

Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje pažymima, kad Seimo narė N. Venckienė be pateisinamos priežasties nedalyvavo 2013 m. balandžio-lapkričio mėnesiais vykusiuose 64 Seimo plenariniuose posėdžiuose ir 25 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžiuose, tuo galimai sulaužė Seimo nario priesaiką ir galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Remiantis Seimo statutu, Seimas, posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma pritaręs specialiosios tyrimo komisijos išvadai, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, ir priėmęs nutarimą jį pradėti apkaltos procesą Seime konkrečiam asmeniui, turi kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Toliau apkaltos procesas Seime galės būti tęsiamas tik įsigaliojus Konstitucinio Teismo išvadai dėl to, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Partijos "Drąsos kelias" lyderė N. Venckienė Seime nesirodo jau keletą mėnesių. Manoma, kad ji su nepilnamečiu sūnumi yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje.

Gegužės 9 dieną buvo pradėta N. Venckienės paieška. 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24