Spausdinti šį puslapį

Pasieniečių įžeidinėtojams gresia baudos arba areštas

2011-09-26, 15:16
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Savaitgalį pasieniečiai dėl jų teisėtų nurodymų nevykdymo bei garbės ir orumo įžeidimo pradėjo tris administracines bylas. VSAT pareigūnus įžeidinėjo Pagėgių savivaldybės gyventojas, baltarusė ir Baltarusijoje gyvenantis Lietuvos pilietis. Šiai trijulei gresia baudos nuo 300 iki 500 Lt arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

Sekmadienį VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai tarnybiniu visureigiu važiavo Pagėgių savivaldybės Plaškių kaime, pasienyje su Rusija. VSAT pareigūnai išvydo vyrą, kuris  jiems pradėjo rodyti nepadorius gestus.

Pasieniečiai išlipo iš visureigio ir paprašė vyro pateikti asmens dokumentus. 34-erių vietinis gyventojas atsisakė tai padaryti, ėmė elgtis agresyviai ir pradėjo necenzūriniais žodžiais įžeidinėti VSAT pareigūnus. Pasieniečiams bandant sulaikyti chuliganą, jis pasipriešino. Tuomet VSAT pareigūnai „pavaišino“ smarkuolį ašarinėmis dujomis ir surakino antrankiais.

Vyras buvo nugabentas į Plaškių užkardą. Šis vietinis gyventojas ir pernai vasarą buvo baustas už VSAT pareigūnų įžeidinėjimą ir jų reikalavimų nevykdymą. Be to, pasieniečiai vyrą yra baudę už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus.

Ir šįkart jam buvo pradėta administracinės bylos teisena.

Necenzūrinių žodžių pasieniečiams pažėrė ir šeštadienį per Medininkų kontrolės punktą automobiliu vykęs 26-erių Lietuvos pilietis, gyvenantis Baltarusijoje. Jo dokumentus patikrinę Lietuvos pasieniečiai pastabų neturėjo. Tačiau vyrui teko palaukti kelių automobilių eilutėje, kurie irgi Lietuvos pareigūnų jau buvo patikrinti. Šie vairuotojai turėjo palaukti Baltarusijos pareigūnų leidimo įvažiuoti į šią šalį.

26-erių Lietuvos pilietis išlipo iš mašinos ir, priėjęs prie vieno Medininkuose dirbančio pasieniečio, paprašė leidimo vykti be eilės. Jam buvo atsakyta, kad tai neįmanoma, ir pasiūlyta kartu su kitais keliautojais sulaukti Baltarusijos pareigūnų leidimo įvažiuoti.

Tuomet vairuotojas kažkodėl labai įtūžo ir pradėjo plūsti pasieniečius, įžeidinėti jų garbę ir orumą.

Pasieniečiai chuliganą sulaikė ir  pradėjo administracinės bylos teiseną. Maždaug po dviejų valandų, kol buvo atliekami visi su byla susiję formalumai, jau aprimusiam Lietuvos piliečiui leista išvykti į Baltarusiją.

Lygiai į tokią pačią padėtį šeštadienį Medininkų punkte patekusi 24-erių baltarusė, automobilio keleivė, irgi išplūdo VSAT pareigūnus. Užuot sulaukusi Baltarusijos pareigūnų leidimo įvažiuoti į šalį, ji pareikalavo, kad Lietuvos VSAT pareigūnai ją praleistų be eilės.

Gavusi neigiamą atsakymą užsienietė prapliupo necenzūrinių žodžių tiradomis su ja bendravusiai pasienietei. Keikūnei irgi pradėta administracinė byla. Vėliau pasieniečiai leido baltarusei išvykti į savo šalį.

www.pasienis.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti