BTA apdraudė Luvro muziejaus parodą, rodomą Vilniuje

2013-09-05, 15:28
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA apdraudė Luvro muziejaus parodą, kuri rugsėjo 6 d., penktadienį bus atidaryta ir rodoma Vilniuje, Vilniaus paveikslų galerijoje. Apdraustas parodos transportavimas ir eksponavimas, tuo tarpu apdraustų kūrinių vertė yra 57 mln. litų.

"Jau penkis metus aktyviai bendradarbiaujame su Lietuvos dailės muziejumi, draudžiame visų jo padalinių parodas, tiek atvežtas eksponuoti Lietuvoje, tiek išvežamas rodymui užsienio šalyse. Mūsų bendrovė daug metų bendradarbiauja bene su visais Lietuvos muziejais dėl vienų ar kitų parodų draudimo, turime sukaupę solidžią meno eksponatų draudimo patirtį. Džiaugiamės, kad parodų organizatoriai neretai ir vėl mus pasirenka draudikais", - teigė ne gyvybės draudimo bendrovės BTA Vadovaujantysis Jūrinių ir gabenimo rizikų draudimo specialistas Vitalijus Palionis.

Pasak specialisto, BTA paslaugomis naudojosi ne tik visi Lietuvos dailės muziejaus padaliniai, bet ir Valdovų rūmai, Šiaulių, Trakų, Čiurlionio, Aušros ir kiti muziejai. Bendrovė draudė parodas bei eksponatus iš Vokietijos, Austrijos, Rusijos Ermitažo, Anglijos, Skandinavijos, JAV ir kitų šalių muziejų.

Lietuvos dailės muziejus ir Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje rugsėjo 6 d., penktadienį, Vilniaus paveikslų galerijoje atidaro Luvro muziejaus parodą „Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas", kuri veiks iki lapkričio 10 d. Paroda yra Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai projektas. Parodą globoja ir ją kartu su Luvro muziejaus generaliniu direktoriumi bei kitais aukštais Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių pareigūnais atidarys LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Parodoje „Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas" iš Luvro muziejaus rinkinių pristatomas prancūzų tapytojo, graverio ir piešinio meistro Jeano-Antoine'o Watteau kūrybos palikimas. Anksti miręs dailininkas, kaip rokoko stiliaus tapyboje pradininkas, paliko Europos mene ženklų pėdsaką. Watteau buvo novatorius, sukūręs labai savitą tapybos žanrą, tradiciškai vadinamą fêtes galantes – galantiškomis šventėmis. Kaip tikras XVIII a. visuomenės metraštininkas, jis vaizdavo ne tik elegantiškos publikos pokylius bei pramogas nuostabios gamtos apsuptyje, bet ir žanrines scenas su realiais tipažais – elgetomis, klajojančiais muzikantais, teatro artistais, amatininkais, kareiviais, valstiečiais.

Parodoje eksponuojama per 90 graviūrų, sukurtų pagal Watteau piešinius ir tapytus paveikslus. Didžioji dalis graviūrų atrinkta iš beveik 40 000 grafikos kūrinių kolekcijos, 1935 m. barono Edmond'o de Rothschildo dovanotos Luvrui. Parodoje taip pat bus demonstruojami paties Watteau trois crayons (trijų kreidelių) technika meistriškai sukurti piešiniai ir viena tapyta drobė „Besimaudanti Diana" (apie 1715–1716). Tokio turinio paroda padės atskleisti Antoine'o Watteau, vieno garsiausių prancūzų dailininkų, kūrybos savitumą ir įtaką Europos meno raidai.

Remiantis Lietuvos banko duomenimis, per pirmuosius septynis šių metų mėnesius „BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje įmokos augo -15,3 proc. iki 110 mln. litų, lyginant su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu. Bendrovė ne gyvybės draudimo rinkoje šoktelėjo į antrą poziciją bei šiuo metu užima 14,2 proc. rinkos. 2013 m. sausį-liepą ne gyvybės draudimo įmonė atlygino nuostolių draudėjams 12,8 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu ( 51,3 mln. litų).

BTA.lt

 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24