Ekspertai: ar po 10 metų atsiskaitymai vyks ir be piniginės, ir be išmaniojo telefono?

2018-10-29, 12:20
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Ekspertai: ar po 10 metų atsiskaitymai vyks ir be piniginės, ir be išmaniojo telefono? rawpixel / unsplash.com nuotr.

Pasaulinės tendencijos rodo, kad finansinės paslaugos sparčiai keliasi į mobiliuosius įrenginius, o auganti konkurencija atsiskaitymų rinkoje skatina ieškoti naujų mokėjimo formų. „Mobiliųjų mokėjimų" (MoQ) generalinė direktorė Monika Rimkūnaitė-Bložė ir „Revolut" verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika įžvalgomis apie besikeičiančias atsiskaitymų tendencijas pasidalins lapkričio mėnesį vyksiančioje tarptautinėje mobiliosios ekonomikos konferencijoje „Baltic Mobile Congress".

Tai pirmasis renginys Lietuvoje, kuriame bus išskirtinai gilinamasi į sparčiai besivystančias mobiliąsias technologijas, apžvelgiamos šios srities inovacijos ir tendencijos, skelbiama pranešime spaudai. M. Rimkūnaitė-Bložė ir A. Bičeika susitiks diskusijoje, kurioje aptars sparčiai besivystančią mobiliąją ekonomiką ir mobiliųjų mokėjimų ateitį.

Šiandieninės technologijos vartotojams suteikė plačias bendravimo ir dalijimosi informacija galimybes, leidžia prekes, paslaugas, draugus bei informaciją pasiekti greitai. Dėl šių priežasčių dabartinė finansų sistema nebeatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių, todėl keičiasi ir tai, kaip mes leidžiame pinigus - piniginė keliasi į išmanųjį telefoną.

„Išmanusis telefonas virsta kasdienio gyvenimo terminalu, į kurį jau peršoko fotoaparatas, navigacija, o socialinius tinklus telefone tikriname dažniau nei kompiuteryje. Kada paskutinį kartą kvietėte taksi tiesiog rinkdamas numerį? Išmanieji telefonai aprėpia vis daugiau funkcijų, ilgainiui jie „įtrauks" ir kiekvieno piniginę. Vartotojų elgsenos tyrimai rodo, kad pirkėjams atsiskaitant svarbiausi trys dalykai: greitis, patogumas ir saugumas. Visus šiuos kriterijus atitinka mokėjimai telefonu", - neabejoja M. Rimkūnaitė-Bložė.

„Revolut" verslo plėtros vadovas A. Bičeika sako, kad esame pasiekę tokį technologijų vystymosi tašką, kai nuspėti, kaip už prekes ir paslaugas atsiskaitinėsime po penkerių ar dešimties metų yra beveik neįmanoma. Tačiau aišku viena - atsiskaitymo kortelės tėra laikina stotelė, ir tokių papildomų fizinių atributų atsiskaitymuose tikrai mažės.

„Tikiu, kad ateityje atsiskaitymai kelsis ne tik į mobiliuosius telefonus, bet ir į laikrodžius, ar bet kokius kitus fizinius daiktus, į kuriuos galima įmontuoti reikalingą lustą, pavyzdžiui, juvelyriką. Be to, vis greičiau tobulinama ir biometrinė technologija, tad bus labai įdomu sulaukti dienų, kai atsiskaitymo patvirtinimui užteks nuskanuoti asmens piršto atspaudą ar jo akies rainelę", - sako A. Bičeika.

Pasak ekspertų, mobiliųjų mokėjimų sektoriuje auganti konkurencija skatina paslaugų teikėjus tobulėti ir ieškoti geresnių sprendimų, todėl gali būti, kad netrukus šie mokėjimai taps pagrindiniu atsiskaitymo būdu.

„Mobilieji mokėjimai yra daugiau nei tik atsiskaitymo būdas - tai platforma, turinti galimybę praturtinti pagrindinę savo funkciją - atsiskaitymą - papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, palikti arbatpinigių, paaukoti labdarai ir panašiai. Todėl visai realu, kad po penkerių ar dešimties metų mokėjimai telefonu taps jei ne pagrindiniu atsiskaitymo įrankiu, tai užims reikšmingą dalį atsiskaitymų rinkoje. Laipsniškai vis daugiau pirkėjų kils klausimas, kam kišenėje reikalinga piniginė, jei ją galima turėti ir telefone?", - prognozuoja M. Rimkūnaitė-Bložė.

Lapkričio 15 d. vyksiančioje konferencijoje „Baltic Mobile Congress" ekspertai aptars ir mobiliųjų mokėjimų programėlių bei visos mokėjimo platformos saugumą, tokių inovatyvių mokėjimų ateitį Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24